jak wybrać pompę ciepła

Pompa ciepła to alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania. Jej użytkowanie niesie ze sobą różne korzyści. Mimo to wciąż wiele osób waha się przed podjęciem decyzji o wymianie starego pieca właśnie na pompę ciepła. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest to czy pompę ciepła można zamontować w każdym domu. Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła w zależności od charakterystyki budynku? Dowiedz się więcej.

Korzyści z użytkowania pompy ciepła

Od modernizacji starego budynku po nowy budynek – pompa ciepła to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że sprawdzi się niemal w każdym domu. Począwszy od wysoce energooszczędnych nowych budynków po te starsze, dotychczas nieremontowane domki wolnostojące wymagające termomodernizacji. Dla każdego z  nich można wybrać odpowiednią pompę ciepła. Co zyskamy decydując się na takie rozwiązanie?

W przypadku nowych budynków możemy mówić o niemal doskonałej wydajności pomp ciepła. Ponadto decydując się na inwestycję w duet idealny, jakim jest pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną otrzymujemy nie tylko niemal bezobsługowy zestaw, ale także znaczne oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie. To inwestycja w przyszłość. Wybierając pompę ciepła nie przyczyniamy się do emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a tym samym powstawania szkodliwego smogu.

Termomodernizacja a oszczędności

Termomodernizacja starszych nieruchomości staje się koniecznością. Wymuszają to zarówno przepisy krajowe, jak i unijne. Terminy, w których musimy pozbyć się starego pieca, tzw. kopciucha różnią się w zależności od województwa. Jednak pewnym jest, że prędzej czy później będzie to koniecznie.

Nie warto odwlekać decyzji w czasie. Pompa ciepła to nie tylko rozwiązanie przyjazne środowisku, ale również oszczędne i wygodne. W przeciwieństwie do pieca opalanego węglem nie musimy martwić się czyszczeniem pompy ciepła czy dokładaniem opału. Warto przy tym pamiętać, że termomodernizacja to nie tylko sposób na zaoszczędzenie znacznych sum na ogrzewaniu, ale również zwiększenie wartości nieruchomości.

Wybierając nowoczesne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła, oparte na przyjaznej dla środowiska i zrównoważonej technologii energetycznej przyczyniasz się do odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych, a przy okazji odnawiasz stare budynki.

Zastanawiasz się czy pompa ciepła to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami. Wspólnie określimy Twoje wymagania dotyczące pompy ciepła. Otrzymasz ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wszystkie pompy ciepła oferowane przez Votum Green House mają jedną wspólną cechę: dbają o komfort mieszkania i dobre samopoczucie.

Skontaktuj się z nami!